Almanya Uzun Süreli Vize

Almanya uzun süreli vize, seyahat gerçekleştirme ve yeni ülkeyi keşfetmeyi seven kişilerin genellikle engeliyle karşılaştı düşünülmektedir. Ancak uzun süreli Schengen birisi, Avrupa ülkelerine seyahat süresi kadar vize verilmektedir. Bunun yanı sıra kişi en fazla 15 günlük vize alabilmektedir. Avrupa ülkelerinden üç ya da altı ay daha vize almak imkânsız bir şey değildir.

Ancak bu kişi açısından oldukça zorlu bir süreç olarak geçmektedir. Kişi yakın bir zaman içerisinde seyahat gerçekleştirmek istiyor ve ayrıca Almanya’da uzun süreli vize almak istiyor ise, en çok gittiği bir ülkesinin olması gerekmektedir. Schengen bölgesine üye olacak ülkeler ikinci ve üçüncü yapılan müracaatlar sonucunda kişiye daha uzun bir Schengen birisi verebilmektedir.

Bu nedenden dolayı kolayca ve kişinin sıklık ile gittiği bir ülkesinden uzun süreli vize alabilmektedir. Vize başvuruları birkaç kez bölgeden faydalanabilmektedir. Bu bilgilerin de yanı sıra her başvuruda vize süresi başvuran kişi açısından biraz daha uzaya bilmektedir. Bunun yanı sıra Schengen birisi almış olan bir ülkeye ilk girişi gerçekleştirilmesi zorunludur. Kişinin vizesinde herhangi bir ülkeden alınmış ise ilk seyahati kesinlikle o ülkeye gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kısacası bir örnek verecek olursak; başvuran kişi birden fazla ülkesine seyahat etmeyi gerçekleştirmek istiyor ise, bunun yanı sıra vizesinde İtalya ülkesinden alınmış ise ilk durağında kesinlikle o ülke olması gerekmektedir. Ardından Polonya, İspanya ya da Almanya gibi diğer Schengen ülkelerine de seyahat planı gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin de Berilde bulundurmuş olduğu ülke kısa süre sonra tekrar gideceğine dair de bir belge ibraz etmesi gerekmektedir.

Almanya Uzun Süreli Vize Süreci

Kişinin yapmış olduğu vize başvurularının ardından hazırlamış olduğu evraklar İçerisinde vize almak istediği ülkeye dair birkaç ay daha tekrar gideceğini gösteren dilekçeyi de sunmasının ardından uzun süreli bir biz alma şansını elde edebilmektedir. Bu belgeler otel ve uçak rezervasyonu gibi belgeler niteliğini taşımaktadır. Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise başvuru yapılacak olan ülkelerin uzun süreli verilecek bir ülke olmasını da ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir. Araştırma yapması yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir ve kişinin Schengen vize başvurusunu uzun bir süreli olarak kişiyi birden ülkenin birinde yapılması yetkili makamlar tarafından kişiye talep edilmektedir.

Bunun yanı sıra ayrıca dikkat edilmesi gereken bir mevzu ise, banka hesabındaki bulunan meblağdır. Şahsın banka hesabında fazla para göstermesi ve uzun süreli vize almasına oldukça büyük bir önem kazandırmaktadır. Schengen vize başvuruları sırasında Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konu ise maddiyattır. Başvuru sahibi yapacak olduğu seans süresi kapsamı içerisinde masraflarını karşılayacağını dair bir belgenin de yetkili makamları beyan etmesi gerekmektedir.

Bu nedenden dolayı başvurular önce kişinin banka hesabında fazla yüklü bir miktarda paranın olması, onun sonuçlanması adına ve ayrıca kişinin de uzun süreli bir vize alması için oldukça büyük bir destek sağlamaktadır. Başvuru yapacak olan kişinin banka hesabındaki parayı yüksek göstermek amacı ile ayrı bir elinden destek alabilme hakkına sahiptir ancak hesabına göstermiş oldu maddiyat başvurusundan en az birkaç ay önce hesabı tarafından yatırılması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra başvuru yapacak olan kişinin bir dikkat etmesi gereken konu ise, banka hesabında bulunan maddeyi değerdir. Kişi aynı zamanda sağlık sigortasında uzun süreli yaptırması başvurusuna olumlu bir şekilde etkileyecektir. Başvuru yapacak olan kişinin seyahatini kapsayacak bir şekilde 30.000 Euro teminatlı olmasının yanı sıra sağlık sigortasını yaptırması gerekli makamlar tarafından talep edilmektedir.

Sağlık sigortasını uzun süreli bir şekilde olması, vizenin uzun süreli verilmesi açısından çok büyük bir etki etmese de olumlu bir sonuç yaratmaktadır. Başvuran kişinin bize başvurusu sırasında dikkat etmesi gereken bir başka konu ise, vize değerlendirmesi yapılacak olan mercilerin kişinin ülkesine döneceğine ikna olması ve en önemli etkenlerden sadece bir tanesi olarak bilinmektedir. Ancak kişi, seyahatini tamamladıktan daha sonra ülkeden ayrılacağını belgeler ile kanıtlayabilirse uzun süreli vize alma şansını daha fazla artırmaktadır.

Ülkesine geri döneceğini garanti edecek belgeler ile başında, kişinin iş yerinden de almış olduğu dilekçe önemli bir etmen olacaktır. Kişiler alacak oldukları bu dilekçe sayesinde seyahat tarihlerini, iş yerindeki pozisyonunu, seyahat bitiminden ise işine devam edeceğini garanti eden bir yazıyı ibraz etmeleri zorunludur. Başvuru yapacak olan kişi işe giriş bildirgesini, SGK  hizmet dökümü, Ev ya da herhangi bir mali mülkü mevcut ise bunların tapularını ve aracı var ise araç ruhsatında başvuru esnasında sunması talep edilmektedir.

Bu belirtilmiş olanların yanı sıra, eğer başvuru yapacak olan kişi öğrenci ise okulundan alacağım öğrenci belgesini kesinlikle beyan etmesi gerekmektedir. Kişinin birlikte seyahat edecek eşi ya da herhangi bir arkadaşı var ise uzun süreli vize bunu başvuru dilekçesinde belirtmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin beraber çıkmayı düşündüğü, eşi ya da ailelerinden birisi mevcut ise buna dair ayrıntıyı da belirtmesi kesinlikle gerekmektedir. Ticari vize başvuruları için ise gerekli evraklar kişinin şirketinden sağlanması, ayrıca şirket evrakları, şirketin yazısı gibi gerekli tüm evrakların sağlanması ve hazırlanması daha uzun süreli vize alınması açısından oldukça büyük bir önem sağlayacaktır.

Bu belirtilmiş olanların yanı sıra, başvuru yapacak olan şahsın yetkili makamlara sunacak oldu belgelerin eksiksiz ve tutarlı olmasına ayrıca dikkat etmesi gerekmektedir. Makamlar tarafından eksik bir evrak ya da hatalı bir bilgi tespit edildiği halde kişi adına ek evrak talep hakkında buluna bilmektedir ayrıca cezai yaptırımlar da uygulaya bilmektedir.

Almanya Vize Başvuru Süreçleri

Almanya vize başvuruları da dahil olmak üzere, tüm bu başvuruda için hazırlanması gereken tüm belgelerin yetkili makamlar tarafından talep edilen nitelikleri taşıması gerekmektedir. Başvuran kişinin başvuru esnasında yapmış olduğu evrakları gerekli yerlerden onaylanması adına yetkili birimlere imzalanmış ve damgalanma iş olması gerekmektedir. Bütün vize başvuruları adına önceden gerekli nitelikler ile hazırlanan evraklar kesinlikle yetkililer tarafından imzalanarak ve onay alarak bir şekilde beyan edilmesi gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan kişi hazırlamış olduğu gerekli evrakların gerekli yerlerden onaylanması da uzun süreli başvuruların alınması açısından oldukça önemlidir. Önemli olan bir diğer ayrıntı ise, talep edilen evraklar içerisinde bilgilerin kişinin kimlik bilgilerini yazması önemli bir unsurdur. Yetkililer tarafınca talep edilmiş olan bütün bilgiler, Almanya’daki yetkili mercilerin hakkında karar vermesini olumlu bir şekilde etkileyecektir. Kişi uzun süreli Almanya vize başvurusu yapmadan önce güncel evrak listesini ulaşmalı ve yetkilendirilmiş merkezler tarafından bilgi sahibi edilmesi gerekmektedir.

Başvuru merkezleri yapacak oldukları bilgiler ışığı doğrultusunda kişiden kendi taraflarına kesinlikle ücret talebinde bulunmamaktadır. Kişi Almanya için uzun süreli vize başvurusunda bulunmadan önce, yetkili makamlar tarafından talep edilmiş nitelikleri ait gerekli evrakları başvuru dosyası içerisinde eklemesi  gerekmektedir. Bunun yanı sıra, kişi yanlış bir bilgi beyanında bulunur ise bu hatalı bilgi de yetkili makamlar tarafından tespit edilir ise, kişi hakkında ceza yaptırımlar uygulanabilmektedir. Kişi bu yüzden oldukça dikkat etmesi gerekmektedir.

Almanya D Tipi Schengen Vizesi Nedir?

D tipi vize Almanya içerisinde çok daha uzun bir süre kalma izni veren bir vize türüdür. D tipi vizeleri Almanya Konsolosluğu ulusal vize olarak tanımlamaktadır. Almanya ulusal vize başvurusu yapıldığında insanlar Almanya’da çalışma ve oturma iznine de sahip olurlar.

Almanya ulusal vize alan kişilerin diğer Schengen vizesi gereken ülkelere gitmesine de izin vermektedir. Ancak bu ülkelere giderken C tipi vizelerde olduğu gibi 180 günlük genel süre ve 90 günlük ziyaret süresi söz konusu olmaktadır. Ancak Almanya’da kalınacak olan süre konusunda bir engel yer almaz.

Almanya Uzun Süreli Vize S.S.S

 

Almanya uzun süreli vize almak zor mudur?

Almanya uzun süreli vize başvuruları özellikle evrakların hazırlanması sürecinde titiz davranılması gereken, başvuru sürecinde zaman kontrolünü gerektiren bir işlemdir. Almanya uzun süreli vize başvuruları dikkatli biçimde ve prosedürlere uygun olarak yapıldığı sürece vizenin olumlu sonuçlanması zor olmamaktadır.

Uzun süreli Schengen vizesi dilekçe örneği Türkçe ne işe yarar?

Almanya vizesi yasal başvuru merkezleri ya da seyahat acentalarının Web siteleri üzerinden ulaşılabilecek Almanya vize başvuru dilekçesi Türkçe örneği başvuru sahibine başvuru dilekçesini nasıl dolduracağı konusunda rehberlik yapmak için hazırlanmıştır. Dilekçeyi inceleyerek başvuru dilekçenizi nasıl dolduracağınız konusunda fikir edinebilirsiniz.

En uzun Schengen vizesi veren ülke 2020?

Uzun süreli Schengen vizesi veren ülkeler içinde Almanya başta gelmektedir. Almanya ticari vize başvuruları ile emeklilerin ziyarete vizeleri için uzun süreli Schengen vizesi verir. Almanya ile birlikte belirli prosedürlerde Fransa, Hollanda, İtalya ve İsveç’ ten de uzun süreli Schengen vize almak mümkündür.

 

Menü
Acil Vize