Almanya Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya vizesi adına gerekli evraklar kişisel, finansal mesleki evraklar ile oluşturulmaktadır. Evrakların ise her başvuru yapacak kişinin kendisini hazırlaması gerekmektedir. Mesleki evrakların hazırlanma süreci ise her meslek grubuna göre değişkenlikler sergilemektedir. Vize merkezi ise yetkili makamlar tarafından yetki sahibi verilmiş olan, kişiye Almanya Schengen vizesi süresi boyunca destek ve hizmet sağlayan aracı kurumlar niteliğini taşımaktadır.

Vize Merkezi yapacak oldukları başvuru türlerine göre evrakları toparlaması, başvuru formunda o durulması, dilekçenin hazırlanması ve randevu alma desteği gibi kapsamlar içerisine kişi hizmet sağlamaktadır. Bunun yanı sıra vizelerin herhangi bir şubesi de dahil olmak üzere kişi aktarılacak olan bilgilerin doğruluğunudan, doğrultusunda tarafına hiçbir şekilde herhangi bir ücret talebinde bulunma hakkına sahip değildir.

Almanya Vizesi Adına Gerekli Evraklar

Almanya vizesi için gerekli talep edilen evraklar ise şu şekilde sıralanmıştır;

  • Pasaport: Almanya vizesi adına gerekli evrakları içerisinde pasaportu en önemli evrak müziğini taşıyan bir belgedir. Başvuru yapacak olan kişi pasaportun en fazla on yıl olması ve on yıldan fazla ise, vize başvurusunda bulunma hakkına sahip olmadığını bilmesi gerekmektedir. Bu nedenden dolayı kişi başvuru yapmadan önce tarih kontrol etmedi gerektiği taktirde pasaportunu yetkili makamlar tarafından yenilenmesi gerekmektedir. Pasaportun içerisinde bulacak sayfalarda de sayfanın da kişinin almaya Schengen vizesi ne işlenebilir olması açısından, iki adet sayfana kesinlikle boş bulundurulması gerekmektedir. Ayrıca bu gibi bilgiler ve kontrole sağlanması oldu. Ancak kişinin pasaportu yırtık ya da deforme gibi sebeplerden dolayı başvuru işlemini kabul edilmemektedir. Ayrıca kişinin pasaportunun da Almanya seyahatinden sonra üç ya da altı ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.
  • Kimlik fotokopisi: başvuru yapacak olan kişinin üzerinde kimlik numarası bulunacak olan nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün kesinlikle fotokopisini çektirilerek Almanya Schengen vizesi dosyasının içerisine eklenmesi gerekmektedir.
  • Başvuru formu: başvuru yapacak olan kişi tarafınca doldurulmuş olması ve zorunlu bölme imza atılmış olması en önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Başvuru sahibi formu doldurduktan daha sonra kimlik bilgileri ile uyumlu olması ve kişinin vizeyi alabilmesi adına oldukça dikkatli bir şekilde doldurması talep edilmektedir. Hatalı ve tutarsız bilgilerin ibraz edilmesinde başvuru sahibinin yapmış olduğu Almanya Schengen vizesi adına başvuru olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır.
  • Biyometrik fotoğraf: başvuru yapacak olan kişinin en güncel halini yansıtacak ve en son altı ay içerisinde çekilmiş olan iki adet biyometrik fotoğrafında başvuru dosyası içerisinde ibraz etmesi gerekmektedir. Kişinin biyometrik fotoğrafı, yetkili makamlar tarafınca talep edilmiş olan ölçüler net elini barındırması ve arka fonu beyaz olması çok önemlidir. Eğer kişi, belirtilen neticeler doğrultusunda uyumlu bir fotoğraf başvurusunda bulunur ise kişinin yapmış olduğu vize başvurusu kabul edilmemektedir. Ayrıca kişi fotoğraf esnasında herhangi bir mimik hareketi nde de bulunmaması gerekmektedir.
  • Seyahat sağlık sigortası: başvuru yapacak olan şahsın, tüm Schengen ülkelerini kapsayacak bir şekilde Schengen seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir. Veya sağlık sigortasının, 000 Euro olması da yetkili makamlar tarafından talep edilen en önemli evraklar arasında bulunmaktadır. Ayrıca, veya sağlık sigortası şahsın, Schengen ülkeleri kapsamınca konaklayacak olduğu süreyi de kapsaması gerekmektedir.
  • Vize harç bedeli: başvuru yapacak olan kişi, başvuruda bulunmadan önce yetkilendirilmiş bankalar tarafından başvuru harç ücretini yatırması gerekmektedir. Ayrıca başvuru harç ücretinin dekontu, banka yetkilisi tarafından imzalanması gerekmektedir. Bu şekilde başvuru dosyası içerisine eklendikten daha sonra önemli belgeler arasında yer almaktadır.

Almanya konsolosluğunun resmî sitesi içerisinde yer alan kişinin gerekli evrak listesi bulunmaktadır. Almanya turistik vize, Almanya ticari vize, Almanya aile arkadaş ziyaret vizesi adına gerekli olan tüm evrakları bilgileri site içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Almanya seyahati adına gerekli talep edilmiş olan bütün evrakların en güncel listesini kişi takip ederek bu doğrultuda hazırlaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Almanya Konsolosluğu’nun resmî sitesine girerek bilgi sahibi olabilir.

Almanya Schengen vizesi adına alınması gereken ve talep edilen belgeler içerisinde yer alan Almanya bizi dilekçe örneği, kişi dilerse bilgisayarına indirebilme hakkına da sahiptir. Gerekli olan koşullarda vize başvuru sahiplerinden evrak talebindeBulunacak olan tek yetkili makam konsolosluklardır. Ayrıca Almanya vizesi için gerekli olan evraklar, vize merkezde ya da ofise, kargo ve kurye yolu aracılığıyla ulaştırılması, vize işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi adına kişiye oldukça büyük bir zaman kazandırmaktadır. Vize için gerekli olan evraklar vize başvuru merkezi tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca kişinin ikametine yakın bir şekilde şube aranarak ya da e-posta yolu ile ücretsiz bir şekilde talep edilebilmektedir.

Almanya Ticari Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

İlk önce kişinin yapmış olduğu başvurusu adına pasaportunu güncel olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin pasaporta seyahat bitiminden daha sonra en az 3 ya da altı 6 daha geçerliliğini koruması şarttır. Başvuru formu ise, başvuru yapacak olan kişi tarafından doldurulmuş ve git gidip kızıma imzasını atmış olması gerekmektedir.

Ayrıca tarih atılmış Almanya Schengen vize başvuru formu olmaktadır. Bunun yanı sıra kişinin son altı ay içerisinde çektirilmiş olan güncel, istenilen talepler niteliğinde arka fonu beyaz ve iki adet biyometrik fotoğrafını da başvuru dosyası içerisinde eklemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra şirketin güncel banka hesap dökümü de belirli bir bakiyeli olacak şekilde temin edilmesi gerekmektedir. Kişi eğer yabancı uyruklu bir vatandaş ise, en azından 6 ay daha geçerliliği bulunan Türkiye ülkesi adına ikamet ve oturum izni çalışma iznin fotokopisini ibraz etmesi gerekmektedir.

Orijinal faaliyet belgesi, ticaretin sicil gazetesi, vergi levhası gibi güncel bir tarihli şirket evraklarını da başvuru dosyası içerisinde bulundurulması ve ardından yetkili makamlara beyan edilmesi gerekmektedir. Bu başvuru şirket yazıları ise, şirket yetkilisi tarafından antetli bir kağıda yazılarak konsolosluğa hitaben beyanda bulunulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kişi şirket çalışanı ise, İngilizce dili olmak koşulu ile şirket yazısını orijinal bir belgenin de başvur arasında bulundurmasında fayda vardır. Başvuru yapacak olan kişinin SGK işe giriş bildirgesi ve son 3 aya ait ıslak imzalı ve damgalı olacak bir şekilde maaş bordrosunu da eklemesi talep edilmektedir.

Başvuru yapacak olan kişi şirketin antetli kağıdına yetkili makama hitaben yazılacak olan dilekçe içerisinde seyahat tarihini ve seyahat amacını dediğini net bir şekilde belirtmesi gerekmektedir. Bu belirtilenlerin yanı sıra, başvuru yapacak olan kişi vize merkezine gitmeden başvuru evrakları hazır bir hale getirmesi arz edilmektedir. Başvuru evrakları içerisine eksik ya da tutarsız bir bilginin olmamasına ayrıca dikkat etmesi gerekmektedir.

Kişi eksik evrak ya da tutarsız bilgilerin beyanında bulunur ise, kişinin Almanya ülkesine almak istediği vize olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır. Bunun yanı sıra kişi, yanlış bir beyanda bulunmuş ise ve yetkili makamlar bu bilgiyi tespit etmiş ise kişi hakkında ceza yaptırımlar uygulanabilmektedir. Ayrıca kişi tüm bunları göz önünde bulundurarak güncel evrak listesini istenen nitelikler doğrultusunda hazırlayarak kendi bilgileri ile uyumlu olmasını da oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Kişinin başvuru dosyası içerisinde belirtilen evraklar kimlik bilgileri ile kesinlikle uyumlu olmasında fayda vardır.

Almanya Turistik Vizesi Nedir?

Almanya’ya gidecek olan kişilerin vize alırken seyahat sebebini belirtmesi ve bu sebebe uygun bir vize alması gerekli olur. Birçok kişi Almanya’ya turistik gezi amaçlı seyahat etmektedir. Bu kişilerin Almanya turistik vize başvurusu yapması gerekli olur. Schengen vizesi kapsamında olan bu vize türü bir alt kategori olarak gösterilebilmektedir.

Turist vizesi Almanya için en popüler seçenekler arasında yer alır. Kısaca C tipi Schengen vizesi olarak da isimlendirilmektedir. Kısa vize kategorisinde yer alan bu vizede kişiler maksimum 90 gün boyunca Schengen bölgesinde kalırlar. Bu bölgedeki diğer ülkelere de geziler düzenlenebilmektedir.

Almanya Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanyaya gezmeye gitmek isteyen kişiler ilk olarak firmamız ile iletişime geçmelidir. Firmamız tarafından süreç profesyonel bir şekilde yürütülecek ve vizelerin başarılı bir şekilde alınması sağlanacaktır. Firmamız gerekli tüm belgeleri sizlere mail yoluyla ulaştırır. Bunun hemen sonrasında belgelerinizi bizlere kargo ile iletebilirsiniz.

Sizin kişisel bilgilerinizin yer aldığı belgeleri kendinizin hazırlaması gerekecektir. Ancak başvuru formu ya da başvuru dilekçesi gibi etmenler bizim danışmanlığımız altında hazırlanır.  Almanyaya turist gitme şartları hakkında firmamız detaylı bilgilere sahip olduğundan süreç içerisinde sizleri rahatlıkla yönlendirebilir. Firmamızın danışmanlığı altında yapılan başvurular 2 hafta içerisinde sonuçlanır ve ekstra bir sorun yer almıyorsa vize işlemleri olumlu sonuçlanır.

Almanya Turistik Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Neler?

Almanya vizesi almak için gerekli olan evrakları daha önce sizlere belirtmiştir. Almanyaya turist olarak gitmek için bu belgelere ek olarak uçuş bilgilerinin ve o bölgede kalınacak olan otellerin bilgisinin verilmesi de gerekir. Bu bilgiler, belgeler ile kanıtlanmalı ve dosyalara eklenmelidir.

Almanya Ticari ve Fuar Vizesi Nedir?

İş vizesi Almanya ziyaretlerinde birçok kişi tarafından tercih edilen vize türlerinden bir tanesidir. İnsanlar gerçekleştirecekleri bir iş faaliyeti amacıyla bu vizeyi alırlar. Turist vizesi gibi bu vize türü de C tipi Schengen vizesi olarak alınmaktadır. Ancak iş faaliyetinin gerçekleştirileceği Almanya merkezli firma da sürece dahil olur.

Genellikle Almanya’da yer alan bir firma tarafından düzenlen toplantılar ya da fuarlar için insanlar bu vizeyi almayı kararlaştırırlar. Almanya iş davetiyesi ile birlikte bu vizeyi almak çok daha kolay olabilmektedir. Almanya’da görüşülecek olan firma gidecek olan kişi adına bir davetiye hazırlarsa bu davetiyenin konsolosluk gözündeki değeri oldukça yüksek olacaktır.

Almanya Ticari ve Fuar Vizesi Nasıl Alınır?

Vize işlemleri Almanya için oldukça net bir şekilde açıklanmıştır. Vize almak için gerekli olan şartlar iş vizesi alındığında biraz daha artmaktadır. Çalışanların hem kendi işyerleri hem de Almanya’da görüşecekleri firma hakkında bilgiler vermesi şart olur. Bu durum başvuru sürecini zorlaştırsa da onay sürecini daha kolay bir hale getirecektir.

Vize başvurusu Almanya için yapılırken onlarca farklı belge talebi olur. Bu belgelerin hem doğru hem de eksiksiz olması gereklidir. Bu sürecin başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için firmamıza başvuruların yapılması ve bizlerin de başvuru sürecine dahil edilmesi gerekir. İş vizesi alırken gerekli olan tüm ekstra evraklar firmamız sayesinde başarılı bir şekle hazırlanabilir.

Almanya ticari ve Fuar Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Vize başvurusu Almanya Konsolosluğu üzerinden yapılırken bu başvurularda çok sayıda evrak kullanılır. Standart evraklara ek olarak iş vizesinde katılım gösterilecek olan fuar ya da toplantılar hakkında bililere yer verilmesi gerekmektedir. Kesinlikle Almanya’da ki firmadan alınacak olan davetiyelerin dosya içerisinde olması gereklidir.

Başvurusu yapılacak olan vize Almanya içerisindeki firmaların yanı sıra çalışanların kendi firması hakkında da bilgileri içermelidir. Çalışılan firmanın tüm iletişim bilgileri ve firma aracılığıyla neden Almanya’ya gidildiği açıkça dile getirilir. Tüm seyahat masrafları firma tarafından karşılanıyorsa sponsor belgelerine de ihtiyaç olacaktır.

Almanya Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi Nedir?

Aile ziyareti vizesi kısa süreli Schengen vizesi kategorilerinin sonuncusudur. Almanya’da yaşayan bir aile üyeniz, akrabanız ya da arkadaşınız bulunuyorsa onu ziyaret etmek için bu vizeyi almanız gerekli olacaktır. Alacağınız vize C tipi Schengen vizesi olarak isimlendirilir ve seyahat sebebinin açıkça belirtilmesi önemlidir.

Almanya aile ziyareti vizesi öğrenciler için de aynıdır ancak bazı ekstra belgeler istenmektedir. Bu süreçte kişilerin doğru bir şekilde başvurularını gerçekleştirebilmesi için firmamız ile iletişime geçmesi şarttır. Başvuruyu yapacak olan kişiler öğrenci de olsa emekli de olsa firmamız ile iletişime geçilmeden yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması çok düşük bir ihtimal olarak gösterilir.

Almanya Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya gidiş şartları arasında en önemlisi vizedir. Vizeler olmadan Almanya ziyareti ne sebeple olursa olsun gerçekleşmez. Bu doğrultuda aileyi ya da arkadaşı ziyaret etmek için vize almayı düşünüyorsanız zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Firmamızın sizlere yapacağı yönlendirmeler kısa sürede başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Arkadaş ya da aile ziyareti için alınacak olan vize işlemlerinde bazı önemli detaylar bulunur. Bu önemli detaylar doğru bir şekilde açıldığı takdirde vizelerin olumlu sonuçlanmaması çok zordur. Almanya gitme şartları arasında sayılabilecek olan bu önemli etmenlerin tamamı firmamız tarafından bilinirken başvuru aşamasında sizlere sunulur. Böylece başvurular olabilecek en başarılı şekilde gerçekleşecektir.

Almanya Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Standart belgelerin yanı sıra Almanya’da ziyaret edilecek olan kişi tarafından oluşturulan davetiyeler çok önemlidir. Almanya vize davetiye ile birlikte çok kolay bir şekilde alınabilir. Hazırlanacak olan davetiyenin hangi özelliklere sahip olmasının gerekliliği firmamız tarafından sizlere sunulacaktır. Çok sayıda örnek şablonda olduğu gibi bir davetiye hazırlayarak bu davetiyelerin başvuru formu içerisinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Almanya Transit Vize Nedir?

Almanya’nın dışında bir ülkeyi ziyaret edecekseniz fakat Almanya’da aktarma yapıyorsanız bunun için vize almanız gerekli olacaktır. Transit vize Almanya aktarmalı, Schengen dışındaki bir ülkeye giderken alınır. Eğer aktarmanızda havalimanının transit bölgesinden ayrılmayacaksanız ve burada kalacağınız süre 24 saatten uzun değilse yapılmamalıdır. Ancak bu şartlar sağlanmıyorsa vize alınması şart koşulur.

Almanya havaalanı transit vizesi aldığınızda transit alanını terk ederek pasaport kontrol kısmına gelebilirsiniz. Bu kısımda vizeniz ile geçiş yapıp uçuşunuza kadar bir otelde ya da farklı bir alan konaklama imkanınız olacaktır. Eğer araçla devam ederek farklı bir ülkeye geçecekseniz bunun için de başvurunuzu gerçekleştirmeniz gereklidir.

Almanya Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya transit vize başvurusu için bizle ulaştığınızda hemen gerekli evraklar sizlere sunulacaktır. Özellikle aldığınız uçak biletleri ya da konaklama için yaptığınız rezervasyonlar başvuru sırasında önem arz eder. Tüm bu etmenlerin başvuru dosyalarının içerisine katılması gerekli olmaktadır.

Almanya transit vizesi için acentemiz aracılığıyla yapılan başvurularda sonuçlar genellikle olumlu olmaktadır. Direkt olarak Almanya merkezli bir vize almadığınız için şartlar biraz daha esnek olur ve olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksektir. Gideceğiniz ülke için Almanya transit vizesine başvuracaksanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Erasmus Vizesi Nedir?

Üniversitelerin birbirleri ile işbirliği yapmaları ve eğitim kalitelerini yükseltmeleri amacıyla başlatılan Avrupa Birliği programı erasmus olarak isimlendirilmektedir. Bu program sayesinde üniversiteler beraber çalışarak bir proje ortaya çıkarırlar. Bu proje kapsamına öğrenci ver personel değişimi söz konusu olacaktır. Avrupa Birliği üyesi olan ülkeler arasında gerçekleşen bu değişim ile birlikte öğrenciler Almanya’ya eğitim almak amacıyla gidebilirler. Gidilmesi için gerekli olan vize de Almanya erasmus staj vizesi olarak isimlendirilir.

Almanya erasmus vize işlemlerinde öğrencilerden belirli taleplerde bulunmaktadır. Öğrencilerin masraflarını karşılayacak olan kurumlar hakkında bilgilerin doğru bir şekilde konsolosluğa aktarılması şart koşulur. Bunun yanı sıra erasmus hibesi olarak bilinen bir miktar para öğrencilere tahsis edilecektir. Bu para ile Almanya’da daha sağlıklı bir süreç geçirilmesi amaçlanır.

Almanya Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya erasmus vizesi almak için ilk olarak üniversiteler tarafından belirlenen şartların sağlanması gereklidir. Üniversitede eğitim alınan bölüm bu şartları açık bir şekilde dile getirir ve bunu karşılayan öğrenciler Almanya’ya gitmeye hak kazanırlar.

Almanya eğitim vizesi gibi bu vize için de birçok belgenin doğru bir şekilde hazırlanması ve sunulması gerekli olacaktır. Bu belgeleri doğru bir şekilde hazırlanması ve sunulması oldukça zor olduğundan firmamıza başvuruların yapılması gerekir.

Bizlere ulaşan öğrencilerin yapması gereken tüm işlemler açık bir şekilde dile getirilecektir. Gerçekleşecek olan işlemler ile birlikte vizeler 2 haftalık süre içerisinde alınabilir.

Almanya Şoför Vizesi Nedir?

Almanya’ya yapılacak olan ziyaretlerde alınabilecek olan vizelerden sonuncusu Almanya şoför vizesi olarak gösterilebilir. Genellikle insanlar standart gezi vizelerinin nasıl alınacağı konusunda bilgi sahibi olurlar. Ancak bu vize hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olan kişilerin sayısı son derece azdır. Bu sebeple de firmamız gibi profesyonel acenteler aracılığıyla vizenin alınması gereklidir.

Almanya’ya karayolu aracılığıyla yolcu ya da mal taşıyacak olan kişilerin alması gereken vize türü budur. Almanya seyahat vizesi ile birçok farklı bulunduğundan her adımın doğru atılması gereklidir. Mal ya da kişilerin taşınacakları adres konusunda ayrıntılı bilgilerin yer aldığı formların bulunması önemli olur. Tüm bu ayrıntılar için firmamız ile iletişime geçilmesi gerekecektir.

Almanya Şoför Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya iş vizesi ile şoför vizesi arasında belirli farklar yer almaktadır. Bu farkları bilen ve buna göre başvuruların yapılmasını sağlayan acenteler ile iletişime geçilmeden başarılı bir başvuru sürecinin olması düşünülememektedir. Firmamıza yapacağınız başvurular ile süreç başlatılır ve kısa sürede olumlu sonuçlar alınabilir.

Firmamıza yapılan başvurular sonrasında sürücülere hazırlaması gereken evraklar hakkında bir dosya verilir. Bu evrakların tamamı eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. İdata Almanya randevu işlemini gerçekleştirmeden önce evraklar hazır olmazsa süreç uzamaya devam eder. Bu sürecin içerisinde sürücülerin bağlı oldukları firma ve ürünleri teslim edecekleri firmaya ait bilgilerin yer aldığı belgeler de olacağından sürece çok öncesinden başlanması önemlidir.

Almanya Şoför Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Almanya vize şartları 2019 senesindeki ile aynı olmayabilir. Her sene evraklarda küçük değişiklikler yaşanır ve bunlar acentemiz tarafından takip edilir. 2020 senesinde ortaya çıkan korona virüs sonrasına belgelerde büyük değişiklikler yaşanmıştır. Bu sebeple de daha öncesinin bu dönem ile karşılaştırılması çok mümkün olmaz.

Bazı Almanya vize şartları 2018 senesi ile aynıdır. Özellikle insanların kendi kişisel bilgilerinin yer aldığı belgeler geçerliliğini korur. Ancak bunun yanında teslim edilmesi gerekli olan çok sayıda belge yer almaktadır. İlk olarak şoförlerin davetiye alması şarttır. Davetiye olmadan şoför vizesinin kullanılması ihtimal dahilinde olmaz.

Almanya Vizesi Gerekli Evraklar S.S.S

 

Almanya vize için gerekli evraklar 2021?

Almanya Schengen vizesi için gerekecek evraklar; pasaport, nüfus cüzdanı ya da kimlik fotokopisi ile tam tekmil nüfus kaydı örneği, biyometrik fotoğraf, Almanya Schengen başvuru dilekçesi, Almanya Schengen vize başvuru formu gibi genel evraklar ile finansal ve mesleki belgelerdir. 2021 Almanya vize evraklarında Schengen vize kurallarına göre güncellemeler olabilir.

Almanya vize için gerekli finansal evraklar hangileridir?

Almanya vizesi başvurularında kişinin mali durumunu belgeleyen tüm dokümanlar finansal evraklardır. Almanya vize başvuru finansal evrakları arasında son 3 aya ait maaş bordroları, başvuru sahibinin banka hesabının 3 aylık dökümü, Başvuru sahibinin tapu, kira gelirleri, araç ruhsatı, kredi kartının ekstreleri gibi evraklar da olması durumunda mali belgelere eklenmelidir.

Davetiye ile Almanya’ ya gitmek için gerekli evraklar hangileridir?

Almanya’ ya aile ve arkadaş ziyareti kapsamında davetiye ile gidileceği durumlarda genel, mesleki ve finansal evraklar hazırlanmalıdır. Bu evraklara ek olarak davetiye mektubu gereklidir. Davetiye mektubu, vize başvuru sahibini Almanya’ ya davet eden kişinin ikamet bölgesindeki belediyeden onaylanmış olmalıdır. Davet mektubu, davet eden kişi Alman vatandaşı ise pasaportuyla beraber, yabancı uyruklu ise kimliğiyle beraber sunulmalıdır.

Almanya Turist vizesi için gerekli evraklar hangileridir?

Almanya turist vizesi evrakları genel olarak Almanya vize başvuru formu, vize başvuru dilekçesi, pasaport, biyometrik fotoğraf, nüfus kaydı tam tekmil örneği, konaklama ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, finansal durumu gösterir belgeler, mesleki evraklardır.

 

Menü
Acil Vize