Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvuru formu pasaport, başvuran kişinin kimlik bilgilerinin yanında ise seyahati ile ilgili bütün detayları içermesi gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin seyahat nedenine göre başlangıç ve bitiş tarihlerinin, Almanya ülkesi için vize talep dilekçesi nde belirtilmiş olan tarihler ile kesinlikle uyumluluk göstermesi gerekmektedir. Almanya Schengen vize başvuru formu içerisinde yer alacak olan tüm bilgilerin, ilk gidilecek olan ülke bölümü için oldukça önemli bir mevzudur. Ancak kişi, başka bir Schengen ülkesine ya da ülkelerine seyahat etmiş ise bu ülkelerin gidilecek olan iki bölümün adları da belirtmiş olmasında fayda vardır.

Almanya Schengen vize başvuru formu bulunduktan daha sonra ilk gidecek olan ülkenin başka bir Schengen ülkesi olması adına kişinin olumsuz bir sonuç almasına yol açmaktadır. Daha önceden kişi herhangi bir Schengen vizesi almış ise, bunu ilgili bölümde kesinlikle belirtmesi gerekmektedir. Bütün bu detayların yanı sıra daha önceden alınmış bir Schengen vizesi var ise, kişinin pasaportunu ilgili sayfalarındaki fotokopilerini de Almanya turistik vize başvurusunda kesinlikle ibraz etmesi gerekmektedir. Bu form içinde de verilmiş olan kimlik bilgilerine dair tek referans Kişinin mevcut pasaportun.

Başka bir vize evraklarında da geçen pasaport bilgilerimi numarası geçerlik tarihi seyahat bitiminden en az üç ya da altı ayda geçerliliğini koruması gerekmektedir. Almanya vize başvuru formu kesmek için ibraz edecek olan tüm bilgilerin, Schengen anlaşması gereğince veritabanına kaydedilmektedir ve beş yıl süre içerisinde kişinin biyometrik verileri bu veritabanı altında saklanmaktadır. Schengen vize süreleri ise, doğru kullanım oranlarına göre basamak basamak artış göstermektedir. Başvuru yapacak olan kişinin ilk Schengen vize başvuruları adına uzun süreli vize alması, istisnai durumların dışarısında mümkünatı yoktur.

Uzun süreli Almanya vize talebi sonrasında bilgiler göz önünde bulundur olacak ve kişinin Almanya ülkesi adına vize başvuruları tamamlandıktan daha sonra otel ve uçak biletin de satın alması talep edilecektir. Satın alımı yapılmış bir uçak bileti ya da otel rezervasyon bileti mevcut ise vize mülakatları sırasında kurumlar herhangi bir bağlayıcı unsur bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra Almanya vize başvurusunda bulunurken, almanca ya da Türkçe dili olarak hazırlanmış hatasız, tutarlı ve eksiksiz bir başvuru formunun doldurulmasını talep etmektedir.

Almanya vizesi almak isteyen kişilerin, Türkiye ülkesinin sınırlarının içerisinde ikamet ediyor ise, Türkiye sınırları içerisinde bulunan yetkili makamlar aracılığı ile vize başvurusu yaparak ya da vize merkezleriyle randevu olarak vize başvurusunda buluna bilmektedir. Tüm bu belirtilerin yanı sıra, vize başvuru formunu hazırlayan ve istenilen taleplerde doldurulup diğer evraklar ile teslim işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı Almanya vizesi Başvuru formunu dolduracak olan kişileri, kendilerine verilmiş olan randevu saatinde ve gününde vize başvuru merkezi nde formu ile beraber diğer evrakları da konsolosluk yetkililerine beyan etmesi gerekmektedir.

Daha sonrasında belirli bir süreç kapsamı içerisinde bir çok prosedürler gözden geçirildikten sonra vize onaylanır ya da olumsuz bir şekilde sonuç bulmaktadır. Tam bu noktada ise, vize başvuru formu içerisinde yer alacak olan tüm bilgilerin diğer evraklardaki bilgiler ile uyumlu olması fazlası ile dikkat edilmesi gereken konular arasında bulunmaktadır. Yanı sıra, Almanya vize başvuru formunu dolduracak olan kişi, ıslak imzasına başvuru formunu ilgili bölümünde bulundurması gerekmektedir.

Almanya vize başvuru formunun Almanca ve İngilizce dili ile hazırlanmış olmasının yanı sıra, Türkçe dilinde de açıklamalarda bulunmasının neticesinde herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Yeminli tercüme anlardan vize başvuru formunun almancasını hazırlanmak için kişi destek alabilmektedir. Almanya vize başvuru formu tükenmez kalem ve büyük harfler ile doldurulması gerekmektedir. Daha sonrasında diğer evraklar ile yer alacak olan bilgilerin desteklenen nitelikte olması da oldukça büyük bir önem arz edecektir. Tükenmez kalemin dışında herhangi bir kalem ile doldurulmuş olan Almanya vize başvuru formları yetkililer tarafından kabul edilmemektedir. Yetkili makamların belirtmiş olduğu ölçüler niteliğinde biyometrik fotoğraf, formun fotoğraf kısmına yapıştırılarak ve bize başvuru formunun en alt köşesinde bulundurulacak bir şekilde imza atılması gerekmektedir.

Kişinin atacak olduğu ıslak imzalı, pasaport içerisinde bulunan mevcut imza ile kesinlikle aynı olması gerekmektedir. Bu neden doğrultusunda kişi Almanya vize işlemleri sırasında birbiri ile aynı olacak imzaları kullanmaya özen göstermesini tavsiye edilmektedir. Şahsi bir şekilde yapılacak olan kısa süreli Almanya vize başvuruları konsolosluklar tarafından kabul edilmemektedir. Bu nedenden dolayı konsoloslukların yetkilendirilmiş oldukları seyahat vize başvuru merkezlerinin aracılığı ile başvurular kabul edilmektedir. Ancak kişi uzun süreli amaçlar doğrultusunda Almanya ülkesine seyahat gerçekleştirmek istiyor ise, başvurularını direkt olarak konsolosluk ya da Büyükelçiliği yapılması gerekmektedir.

Almanya Vizesi Sonuçlanma Süresi

Yetkili makamların, Almanya vizesi adına işlemleri için tüm evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde beyanda sunulması durumunda, başvuru sahibinin yapmış olduğu Almanya vize başvuruları sekiz ila 15 iş günü arasında sonuç bulmaktadır. Yanı sıra, vize başvuru süreci içerisinde yetkili makamların tatil gününe denk gelinmesi ya da eksik evrakların tamamlanması süreci ile ilgili işlemlerin uzaması durumunda da bu süreci en az bir aya kadar çıkabilmektedir. Başvuru yapacak olan kişi, seyahatinin aksamaması amacıyla vize başvuru işlemlerini planlanmış olduğu seyahat tarihinden en az 30 gün önce başlatması yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir.

Almanya Vizesi İşlemleri ve Alma Süreci

Almanya ülkesi adına yapılacak olan vize işlemleri, başvurular direkt olarak yetkili makamlara gerçekleştirilememiş dedir. Yetkili makamların, yetki sahibi olarak arıcı merkezlerden ya da firmalardan bu işlemler gerçekleştirilmektedir. Başvuru sahibi, Almanya vizesi başvuruları adına başvuru merkezleri ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir. Bütün bu süreç doğrultusunda, başvuru sahipleri neden Almanya gidildiğini oldukça önemli bir şekilde dilekçesini bulundurması gerekmektedir.

Diğer Schengen devletleri içerisinde oturum izni ikamet edilen Schengen ülkesinde oturan kişi, Türkiye sınırı içerisinde yapacak oldukları başvuruları olumsuz bir şekilde sonuç bulacaktır. Ülkede daha fazla kalınacak İse, Almanya vize başvuruları direkt olarak yetkili makamların uzun süreli vize kategorisinde başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Almayı uzun süreli vize kategorisinde başvuru yapacak olan kişiler, başvuruda ne direkt olarak konsolosluğa yapması gerekmektedir.

Ancak Erasmus ya da eğitim vizeleri amacıyla başvuru yapacak olan kişiler, bilgilerinin güncel olmasına dikkat ederek başvurularını direk vize başvuru merkezine ya da vize başvuran firmaların yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kişinin başvuru formu da atacak olan imzanı da pasaporttaki imza ile tutarlı olması gerekmektedir. Bu ayrıntılar yetkili makamlar tarafından tespit edildiği taktirde kişi hakkında cezai işlemler başladı da bilmektedir.

Ancak daha öncesinde kişi bir Schengen vizesi almış ise, bunu başvuru formu içerisinde kesinlikle belirtmesi gerekmektedir. Almanya vizesini çıkış zamanı ise kişinin yapmış olduğu başvuru tarihine ve yetkili makamların yoğunluğuna göre değişiklikler göstermektedir. Ancak genel olarak ortalama sekiz ila 15 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır.

Başvuru sahibinin başvuruda bulunmadan önce seyahat tarihinden en az bir ay öncesinde başvuru yapması yetkililer tarafından kabul edilmemektedir. Yetkili makamların yoğunluğu ve tatil günleri kişinin de göz önünde bulundurması gereken en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Almanya Schengen Vizesi Başvuru Formu Nasıl Hazırlanır?

Almanya için vize başvurusu yapılırken bir form doldurulması gereklidir. Bu form başvuru formu olarak tanımlanır. Almanya Konsolosluğu vize başvurusu sırasında doldurulan bu formun içerisinde kişisel bilgileriniz yer alacaktır. Formun üzerinde yazan bilgilerinizin diğer tüm belgelerdeki bilgiler ile uyumlu olması şarttır. Herhangi bir uyumsuzluk durumunda başvurular olumsuz etkilenir.

Firmamızın Almanya vize başvuru merkezi olarak hizmet veren birimi formun doldurulması aşamasında sizlere gerekli tüm bilgileri verecektir. Formda en önemli kısım pasaport numaranız ve kimlik numaranızı girdiğiniz bölümdür. Bu bilgilerin yanlış olması gibi bir durumda tüm süreç yok sayılabilir.

Hazırlanacak olan başvuru formu Almanya’ya gidecek olan her birey için ayrı olarak hazırlanacaktır. Ailecek ziyarette bulunacak kişiler her bir birey için bu formu hazırlarlar. Almanya vize başvurusu idata aracılığıyla yapılırsa bu formlar en ayrıntılı şekilde kontrol edilir. Eğer formaların hazırlanmasında bir yanlış fark edilirse hemen müdahale edilecek ve bu yanlışlar kısa süre içerisinde düzeltilecektir.

Almanya bize başvurusu konsolosluk tarafından ayrıntılı bir şekilde kontrol edilir. Bu sebeple başvuru formuna koyulacak olan fotoğrafın özellikleri son derece önem arz eder. Formun sağ üst köşesinde kullanılacak olan form için biyometrik fotoğrafın tercih edilmesi gerekir. Fotoğrafın ölçüleri 35 x 45 mm. olmalıdır. Arka fonun her zaman beyaz seçilmesi ve yüzün genel hatlarını engelleyecek etmenlerin bulunmaması gereklidir.

Merak Edilenler

Dil kursu için vize başvuruları ne zaman açılacak?

Almanya’ da alınacak ve 90 günü geçmeyecek kısa süreli dil kursları için vize başvuruları kısıtlamadadır. Almanya dil kursu vize başvuruları, dil kursunun ardından ERASMUS ile ya da Alman üniversitesinden kabul belgesi almış olmak kaydıyla üniversite eğitimine bağlanacağı, üniversite eğitimine katılımın belgelendirilebileceği durumlar için Almanya ulusal vize başvurusu yapılabilir.

Almanya turist vizesi hangi durumlarda ve kaç güne kadar alınabilir?

Almanya turist vizesi Schengen ya da kısa süreli bir vizedir. Almanya C tipi Turistik vizesi ile ülkede en fazla 90 gün kalınabilmektedir.  Turistik gezi ya da kültürel seyahat ve tatil yapmak amacıyla Almsanya Schengen turistik vize alınmalıdır.

Almanya vize için gerekli finansal evraklar hangileridir?

Almanya vizesi başvurularında kişinin mali durumunu belgeleyen tüm dokümanlar finansal evraklardır. Almanya vize başvuru finansal evrakları arasında son 3 aya ait maaş bordroları, başvuru sahibinin banka hesabının 3 aylık dökümü, Başvuru sahibinin tapu, kira gelirleri, araç ruhsatı, kredi kartının ekstreleri gibi evraklar da olması durumunda mali belgelere eklenmelidir.

Almanya Vize Başvuru Formu S.S.S

 

iDATA başvuru formu doldurma hizmeti ücretli midir?

İDATA başvuru formu doldurma ek hizmet kapsamındadır. İDATA başvuru formu doldurma hizmet bedeli kişi başı için 39 TL.’ dir. Başvuru formu doldurma hizmetinde danışmanlar tarafından ek hizmet bedeli karşılığında başvuru sahibinin verdiği bilgilere göre başvuru formu doldurulmaktadır.

Almanya vize başvuru formu örneğine nereden ulaşabilirim?

Almanya vize başvuru formu doldurmadan önce yasal başvuru merkezleri de dahil seyahat acentelerinin web sitelerinden örnek başvuru formuna ulaşarak inceleyebilirsiniz. Örnek formlar, genellikle ilgili web sitelerini ‘gerekli formlar’ bölümünde bulunur.

Almanya vize başvuru formu 2020 nasıl doldurulur?

Almanya vizesi başvuru formu konsolosluklar tarafından akredite edilmiş resmi başvuru merkezleri üzerinden online olarak doldurulabilir. Başvuru formunun bilgisayar ortamında kişinin evraklarına uygun biçimde eksiksiz şekilde ve doğru beyanla doldurulması, çıktı alınarak imzalanması gerekir.

Almanya vize Başvuru Formu 2020 form doldurma ücreti ne kadardır?

Almanya vize başvuru formu talep edilmesi durumunda akredite başvuru merkezi görevlileri tarafından kişinin bilgilerini uygun biçimde ve seyahat planı doğrultusunda eksiksiz doldurulur. Bu işlem, ek hizmetler kapsamında olup kişi başına 39 TL alınmaktadır.

 

Menü
Acil Vize