Dünyanın en güçlü pasaportuna sahip olan ülkelerin başında ABD gelmektedir. Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkeler, çok sayıda devlet anlamına geliyor. ABD vatandaşları buralara gidebilmek için konsolosluk üzerinden herhangi bir vize alım sürecini başlatmak zorunda değillerdir.

ABD Pasaportu İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

ABD pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir: Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkeler 169 adet olup, bunların bir kısmı kapıda vize olarak bilinen bir uygulamaya sahiptirler. Böylelikle ülke seyahatlerinin gerçekleştirilmesi noktasına herhangi bir engel ya da sorun yoktur. Kanada, Meksika, Kolombiya, Arnavutluk, Kosova, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Belçika, Hollanda, Norveç, Lüksemburg ve bunun gibi daha birçok farklı ülke mevcuttur. Türkiye ise 2017 yılında kapıda vize uygulamasına geçmiştir. Böylelikle ABD vatandaşlarının ülkemize yapacakları olan seyahatin çok kolay olmasının önü de açılmıştır.

Amerika Birleşik Devleti Hangi Ülkelere Vize Uygulamıyor?

Amerika Birleşik Devleti hangi ülkelere vize uygulamıyor: Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkeler söz konusudur. ABD ise belli ülkelere hiçbir şekilde vize uygulamaz. Bu kapsamda şu ülkeler öne çıkar; Yunanistan, Hollanda, Birleşik Krallık, Almanya, Monako, Tayvan, Fransa, Malta, İsviçre, İsveç, İspanya, Slovenya, Slovakya, Letonya, Litvanya, Estonya, Finlandiya, Singapur, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Güney Kore, Şili, Japonya, Portekiz, Belçika, İtalya, İrlanda, Polonya, Avusturya, Avustralya, İzlanda, Norveç, Yeni Zelanda, Macaristan ve Andorra.

Türkiye Pasaportu Kaç Ülkede Geçerli?

Türkiye pasaportu kaç ülkede geçerli: Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkeler yanı sıra Türk pasaportunun da son yıllarda çok güçlü bir hale geldiğini hiçbir şekilde unutmamak lazım. Umuma mahsus olan pasaportlar ile vize almadan 64 tane ülkeye gitmek mümkündür. Bunun haricinde 13 ülke Türklere online bir biçimde yani internet üzerinden vize vermektedir. 37 ülke ise kapıda vize uygulamasına sahiptir.

Alman Pasaportu Hangi Ülkelerde Geçerli?

Alman pasaportu hangi ülkelerde geçerli: Alman pasaportuna sahip olanların 189 ülkeye giriş yapabilmeleri ve bunun için hiçbir şekilde izin almamaları söz konusudur. Geçerliliğinin geniş olması sayesinde birçok ülkeye vize olmadan gidilmesi mümkündür. Tam anlamıyla hareket serbestliğinin tanınmış olduğu, hiçbir izne gerek kalmadan gidilebilecek olan Schengen üyesi ülkeler öne çıkar.

Bunların içinde; Slovenya, Yunanistan, Slovakya, Portekiz, Malta, Polonya, Lüksemburg, Litvanya, Letonya, İtalya, Macaristan, İspanya, Hollanda, İsveç, Fransa, Finlandiya, Estonya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Almanya yer alır. Bunun yanı sıra Türkiye de Alman pasaportu olan kişilerden vize talebinde bulunmaz.

Almanya vatandaşları, sahip oldukları pasaport sayesinde; Kuzey ve aynı zamanda Güney Amerika ülkelerine vize olmadan gidebilme hakkına sahiptirler. Örnek verecek olursak; Meksika, Kolombiya, Kanada, ABD, Kosta Rika, Bolivya, Arjantin, Brezilya bunların başında gelmektedir.

Bu ülkelere gitmek isteyen ve böyle bir amacı olan Almanya pasaportlu kişilerin izin almaya gerek kalmadan seyahat edebilmesi için yanlarında her zaman geçerliliği olan bir pasaportun bulunması kesinlikle yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra bazı ülkeler buna ek olarak kişilerden, orada kalacakları süre içerisinde hangi otel veya motelde konaklanacağına dair ek evrak isteyebilme hakkına sahiptirler.

Hangi Pasaport Daha Güçlü?

Hangi pasaport daha güçlü: Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkeler oldukça çoktur. Şu an için dünya sıralamasında en güçlü pasaport ise Japonya tarafından verilir. Bu ülkenin vatandaşları vize olmadan tam 193 ülkeye gidebilme hakkına sahiptir.

İkinci sırada ise Singapur gelmektedir. 192 ülkeye bu pasaporta sahip olan kişilerin vizeye gerek kalmadan gitmeleri mümkündür. Almanya sıralamada şu an için dördüncü sırada yer alır. 191 ülke ziyareti her daim vize olmadan yapılır. Güney Kore, Finlandiya, İtalya, Lüksemburg, İspanya, Danimarka, Avusturya sıralamada yer almaktadır.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi için tıklayınız; https://www.eraytur.com/almanya-aile-birlesimi-vizesi/

Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkeler hangileri?

Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkeler arasında Güney ve Kuzey Amerika ülkeleri, Türkiye ve Avrupa ülkeleri yer almaktadır.

Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkeler arasında Türkiye var mı?

Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkeler içinde Türkiye vardır ancak prosedür, kapıda vize şeklinde tanımlanmıştır.

Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkelere nasıl gidilir?

Amerikan pasaportuna vize istemeyen ülkelere gidebilmek için yanınızda geçerlilik süresi konusunda bir sorun olmayan pasaportun olması kesinlikle kafi bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Acil Vize