Almanya Vizesi Hakında

Almanya vize başvuruları için hangi evraklar gereklidir?

Almanya vize başvurularında teslim edilmesi gereken evraklar, başvuru sahibinin seyahat nedenine ve durumuna göre değişiklik gösterir. Evrak listesi pasaport, kimlik, seyahat sağlık sigortası gibi genel belgeler ile mali ve mesleki dokümanları içerir.

Almanya vize yorumlarını nereden okuyabilirim?

Almanya vizesi başvuru süreci ya da vize ile ilgili vatandaşlar genellikle seyahat acentaları ya da başvuru merkezlerinin ilgili bölümlerinde yorum yapmaktadırlar. Seyahat acentaları ya da başvuru merkezlerinin ana sayfalarında konular içinde yorumları okuyarak yorum gönderebilirsiniz.

Almanya vizesi ekşi sözlükteki yorumlar güncel midir?

Almanya vizesi ekşi sözlük yorumları içinde güncelliğini yitirmiş yorumlar bulunmaktadır. Sözlükte yapılan yorumlar üzerinden Almanya vizesi hakkında güncel ve sağlam, son bilgilerin edinilmesi olanaklı değildir. Almanya vizesi hakkında en güncel bilgiler, akredite başvuru merkezlerinden ya da konusunda deneyimli seyahat acentalarından edinilebilir.

iDATA Almanya Vize Ücreti ne kadardır?

Almanya vize ücretlerinde Şubat 2020’ de yapılan güncellemelere sonrasında İDATA koordinasyon bedeli; 0-6 yaş arası için ücretsiz, 6 yaş ve üzeri için 258 TL.’ olmuştur. Bunun dışında Schengen Almanya vizesi başvurularında harç ücreti olarak 80 Euro ödenir. İDATA Almanya vizesi VIP hizmeti bedeli ise 12 yaş altı için 356 TL., 12 yaş üstü için 704 TL:’ dir.

Dil kursu için vize başvuruları ne zaman açılacak?

Almanya’ da alınacak ve 90 günü geçmeyecek kısa süreli dil kursları için vize başvuruları kısıtlamadadır. Almanya dil kursu vize başvuruları, dil kursunun ardından ERASMUS ile ya da Alman üniversitesinden kabul belgesi almış olmak kaydıyla üniversite eğitimine bağlanacağı, üniversite eğitimine katılımın belgelendirilebileceği durumlar için Almanya ulusal vize başvurusu yapılabilir.

Almanya turist vizesi hangi durumlarda ve kaç güne kadar alınabilir?

Almanya turist vizesi Schengen ya da kısa süreli bir vizedir. Almanya C tipi Turistik vizesi ile ülkede en fazla 90 gün kalınabilmektedir.  Turistik gezi ya da kültürel seyahat ve tatil yapmak amacıyla Almsanya Schengen turistik vize alınmalıdır.

Almanya’ ya işçi olarak gitmek için gerekli evraklar hangileridir?

Almanya çalışma vizesi başvurularında işçi olarak Almanya’ ya gideceklerin genel, mesleki ve finansal evrakların yanısıra Almanya’ daki şirketle yapılan iş sözleşmesi, iş teklifini kanıtlar belgeler, işverenin adı ve bilgilerini, Almanya’ da çalışılacak yer bilgisi ile işin ilanı ve görev tanımını içerecek şekilde evraklar sunması gerekmektedir

Almanya vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Almanya vize başvurularının sonuçlandırılma süresi konsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Genel olarak Schengen kısa süreli Almanya vizesi 5 ila 15 gün arasında karara bağlanır. Ulusal Almanya vizesi sonuçları ise vize başvurusu kararında Almanya yetkilileri de taraf olduklarından daha geç sonuçlanmaktadır.

iDATA iletişim ve çağrı numarası kaçtır?

İDATA ofislerin iletişim numaraları, kurumun web sitesi iletişim menüsünden alınabilir. İDATA çağrı merkezi telefon numarası +90 212 970 8493; hafta içleri 08.30- 12.20/13.00-16.30 arasında aranabilir. İDATA telefon numarası; 0850 460 VIZE (0 850 460 8493).

Almanya vize başvurusu seyahat sağlık sigortası ücreti ne kadardır?

Schengen vize başvurularında teslim edilmesi gereken en az 30.000 Euro’ luk seyahat sağlık sigortası gidilecek ülkeye,  sigortanın türüne, poliçenin başlangıç ve bitiş tarihine göre değişiklikler gösterecek olup sigortanın alınacağı kurumdan fiyat talep edilmelidir.

Almanya ya vize başvurusu için dil şartı var mıdır?

Almanya vize başvurusunda dil şartı vize türüne göre belirlenir. Genel olarak Almanya Schengen vize başvurularında dil şartı aranmamaktadır. Aile birleşimi vizesi gibi ulusal vize türlerinin bazılarında A1 dil sertifikası istenmektedir

Almanya Schengen  başvuru formu Almanca olarak mı doldurulur?

Almanya vize başvurularının temel evraklarından Almanya Schengen geldin başvuru formu hem Almanca hem de Türkçe olarak iki dilde doldurulmak zorundadır. Türkçe ya da Almanca formun eksik olması, başvuru işlemlerinin kabul edilmemesine yol açmaktadır.

Schengen vizesi başvuru formu Almanca tercümesi şart mıdır?

Almanya Schengen başvuru formu, Türkçe ve Almanca olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu açık ve anlaşılır olarak her iki dilde de olmalıdır. Başvuru  formunun doldurulmasında yetkili acenta ya da  başvuru merkezleri yardımcı olmaktadır.

Almanya aile birleşimi yeni yasa 2020 neleri getirdi?

Almanya aile birleşimi 2020 yeni yasaya göre 18 yaş üstü kişiler, Almanya’ daki ebeveynleriyle aile birleşimi vizesi kapsamında başvuru yapamamaktadır. Ayrıca söz konusu yasaya göre aile birleşimi vizesi için temel düzeyde Almanca bilgisini gösterir A1 belgesi alınması zorunludur.  Bu zorunluluğa konsolosluk vize randevusunda başvuru yapacak kişinin Almanca konuşarak kendini ifade edebilmesi şartıyla  ya da bedensel herhangi bir engel nedeniyle dil öğrenmenin mümkün olmadığı durumlarda muafiyet vardır

Almanya aile Birleşimi vizesi red nedenleri nelerdir?

Almanya aile birleşimi vize başvuruları konsolosluk tarafından  kişinin finansal durumu yetersiz görüldüğünde, boru sahibi A1 seviyesinde dilbilgisi yeterliliğine yeterliliğini belgelendirme emiyorsa ve adli sicil kaydı temiz değilse Ayrıca evraklarda eksiklikler ya da yanlış ve yanlar bulunursa reddedilebilir

Almanya vizesi başvuru merkezi tarafından mı verilir?

Hayır. Almanya  vize başvuruları başvuru merkezi aracılığıyla gerçekleştirilir ancak başvuruların sonuçlandırılmasında tek yetkili konsolosluklar olup,  bu konuda başvuru merkezlerinin hiçbir yasal yetkisi bulunmamaktadır. Ulusal vizelerde karar kısmında Almanya’ daki yetkililerde devreye girmektedir.

 Schengen vizesi süresi ne kadardır?

Schengen vizeleri, geçerlilik süresi; 7 gün, 1, 3 ya da 6 ay ve 1, 2 veya 5 yıllık olabilmektedir. Schengen vize başvurularında, talep edilen vize geçerlilik süresine göre ücretlendirme yapılır.

Ankara Alman Konsolosluğu Aile Birleşimi vizesi veriyor mu?

Almanya’ nın Ankara’ daki dış temsilciliği Almanya Ankara Büyükelçiliği, Alman hükümetinin ağustos ayı içerisinde aldığı karar gereği aile birleşimi vizelerini    yeniden almaya başlamıştır. Almanya  aile  birleşimi vizesi    başvuruları başvuru sahiplerinin ikamet adreslerine göre İstanbul, Ankara ve İzmir’ den yapılmaktadır.

Almanya Konsolosluğu hangileridir?

Ülkemizin Almanya’ daki dış temsilcilikleri Ankara Almanya Büyükelçiliği, İstanbul Almanya Başkonsolosluğu, İzmir Almanya Başkonsolosluğu ve Antalya Almanya Konsolosluğu’ dur.  Ayrıca ülkemizde Bodrum, Bursa, Edirne, Kayseri ve Trabzon’ da Almanya Fahri konsoloslukları hizmet vermektedir.

Diyarbakır’ da Alman Konsolosluğu var mı?

Diyarbakır’ da Almanya konsolosluğu bulunmamaktadır. Diyarbakır ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Alman vatandaşları için vize ya da konsolosluk işlemlerinde Ankara Büyükelçiliği görevlidir. Diyarbakır ve çevre illerinde ikamet eden vatandaşlar, Almanya D tipi vize konsolosluk işlemleri için büyükelçiliğe başvurabilirler.

Almanya aile birleşimi vize başvurusu Almanya’ da yaşayana ait gerekli evraklar?

Almanya aile birleşimi vize başvurusunda Almanya’ da yaşayan eş ya da partnerin ikametgah belgesi, kimlik belgesi, varsa önceki evliliklerle dair belgeleri, boşanma belgesi, varsa çocukları hakkındaki belgeler başvuru evrakları içinde olmalıdır.

iDATA iletişim  hangi konularda yardımcı olmaktadır?

IData iletişim;  başvuru işlemleri hakkında bilgi almak ya da randevu işlemlerini gerçekleştirmek için aranabilir.  iData ofisleri vize başvuruları konusunda randevu işlemleri ile randevu oluşturma, gerekli evrak listesi hazırlama gibi diğer işlemler hakkında telefon numarası ile iletişime geçilebilir

Almanya aile ziyareti vize başvuruları ne zaman açılacak?

Almanya Schengen vize başvuruları hükümetin aldığı kararla Türkiye’ ye kapalıdır. Schengen bölgesine Türkiye’ den giriş yapılamamaktadır. Schengen Almanya aile vize başvuruları henüz başlamamıştır, başvuruların ne zaman açılacağı Avrupa Birliği ile Alman hükümetinin kararlarına bağlıdır. Birinci derece yakının vefatı gibi özel durumlar için vize başvurusu açıktır.

iDATA İtalya vize başvurularını almakta mıdır?

İDATA, İtalya konsoloslukları tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş İtalya vizesi başvuru merkezidir. Civid-19 tedbirleri gereği Schengen İtalya vizesi kısıtlamaları devam etmektedir. iDATA, 14.09.2020 itibariyle ticari İtalya vizesi başvurularını yeniden almaya başlamıştır.

Almanya vize yorumları okuyarak başvuru evraklarımı  hazırlayabilir miyim?

Almanya vize yorumları, Almanya vize başvuru süreci ile ilgili güvenilir bir kaynak teşkil etmemektedir. Almanya vize başvuru evrakları ve evraklara dair konsolosluğun istediği nitelikler, vize yorumları üzerinden öğrenilemez.  Almanya vize yorumlarında evraklar ile ilgili yazılanlar, güncelliğini yitirmiş ya da hatalı bilgiler de olabilmektedir.

Almanya vize başvurusu iDATA’ dan hangi şehire yapılacaktır?

Almanya Schengen vize başvuruları iDATA üzerinden başvuru sahibinin ikamet adresine göre belirlenen İDATA ofislerine yapılabilir.  Burada belirleyici faktör, başvuru sahibinin ikametinin bulunduğu şehirdir. iDATA Web sitesinden iDATA ofislerinin adresleri ve ofislerin bulunduğu şehirler öğrenilebilecektir.

Almanya vize başvuruları ne zaman açılacak?’

Almanya ulusal vize başvuruları, Ağustos itibariyle açıktır. Almanya Schengen vize başvurularında kısıtlamalar sürmektedir. Almanya kısa süreli vize başvuruları Avrupa Birliği’ nin Schengen bölgesindeki Türkiye’ nin de dahil olduğu ülkelere getirdiği kısıtlamaları kaldırmasıyla mümkün olabilecektir.

Almanya vize yorumları doğru bilgiler mi içerir?

Almanya vize yorumlarının her zaman güncel ve doğru bilgiler içerdiği söylenemez. Özellikle Schengen vizesi konusunda sürekli güncellemeler yaşandığından, Almanya vize yorumları ile verilen vize başvuru sürecine dair yorumların güncelliği mutlaka sorgulanmalıdır.

Almanya vize başvuruları hangi durumlar için açılmıştır?

Almanya vize başvuruları ulusal vize için açılmıştır. Prosedürleri karşılamak koşuluyla, ardından üniversite eğitiminin başlayacağı biçimde dil kurslarına katılmak, aile birleşimi yapmak,  ERASMUS programı ile Almanya’ ya gitmek,  bazı koşulların sağlandığı durumlarda üniversite eğitimi  almak için ulusal vizeye başvurular alınmaktadır.

Almanya vize ücreti  2020 çocuklar için ne kadardır?

Almanya vizesi harç ücreti 2020, Şubat ayınca yapılan güncellemelerle birlikte 6-12 yaş çocuklar için 40 Euro olmuştur. Almanya vizesi harç. Bedeli 0-6 yaş grubu için ücretsizdir. Shengen vizesi için 0-12 yaş grubundan koordinasyon ücreti alınmamaktadır.

 Almanya vize ücretleri arttı mı?

Almanya Schengen vize ücretleri Şubat 2020 tarihinde yapılan zamla beraber artmıştır. Buna göre Almanya Schengen vize ücreti 60 Euro’ dan 80 Euro’ ya, 6-12 yaş grubu içinde 35 Euro’ dan 40 Euro’ ya çıkartılmıştır.

Almanya vize ücreti 2020 harç bedeline ek ne kadar vermeliyim?

Almanya vizesi için koordinasyon ücreti Schengen için 12 yaş üzerine 401 TL.’ dir. Bunun yanında tercihe bağlı olarak alınabilecek VIP hizmet bedeli için 12 yaş altı 539 TL., 12 yaş üstü 1077 TL. , çıktı hizmeti için sayfa başına 2 TL., biyometrik fotoğraf işlemleri için 35 TL., kargo hizmeti için 61 TL. ödenir. 

Almanya vize ücreti öğrenci için ne kadardır?

Öğrenci vizesi için vize harcı 80 Euro, 6-12 yaş grubu öğrenciler için 40 Euro’ dur. Öğrenciler için ulusal eğitim vizesi koordinasyon ve vize harç toplan bedeli 415 TL’ ye tekamül etmektedir. 12 yaş altı öğrenciler için VIP hizmeti 539 TL’ dir. 

Schengen vize başvuruları başladı mı?

Schengen vize başvuruları, Avrupa Birliği’ nin aldığı karar ile Türkiye için kısıtlamadadır. Türkiye’ den Schengen bölgesine istisnai durumlar haricinde Schengen ile giriş yapılamamaktadır. Schengen vize başvurularının ne zaman başlayacağı konusunda yetki Avrupa Birliği ile ilgili ülke hükümetlerinde olduğundan bu konuda yorum yapılamamaktadır.

Almanya vize ücreti 2021 yılında ne kadar olacaktır?

Almanya vize ücretleri, belirli periyotlar halinde arttırılmaktadır. Vize ücretleri, Avrupa Birliği kararları inisiyatifindedir. Schengen kurallarına göre 2021’ de ücretler konusunda nasıl bir güncellemenin yapılacağı hususunda inisiyatif tamamen Avrupa Birliği’ nde olduğundan kesin bir bilgi verilememektedir.

iDATA Almanya Vize Ücreti 2021 yılında ne kadar olur?

iDATA Almanya vize ücretleri, Avrupa Birliği’ ninSchengen vize ücreti konusunda yaptığı güncellemelere göre belirlenmektedir. iDATA Almanya vize ücreti 2021 konuyla ilgili olarak Schengen vizesine yapılacak olası zamma göre güncellenir.

Türkiye’ den Almanya’ ya vizesiz girilir mi?

Almanya Schengen bölgesinde olup T.C. vatandaşlarından bordo pasaport sahiplerinin bölgeye vizesiz giriş hakkı bulunmamaktadır. Almanya’ ya 180 gün içinde yapacakları ve 90 günü geçmeyecek ziyaretlerinde siyah, gri ve yeşil pasaport sahipleri ülkeye vizesiz girebilirler.

Almanya turist vizesi 2021 yılında açılır mı?

Almanya’ ya Türkiye’ den kısa süreli seyahatler için girişler kısıtlamadadır. Almanya’ ya turist vizesi Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılamamakta olup 2021 yılında vize başvurularının açılıp açılmayacağı konusunda insiyatif Avrupa Birliği ile Almanya hükümetindedir.

Almanya Vize başvurusu 2021 nasıl yapılacak?

Almanya vize başvuruları, Schengen vizesi için Schengen vize politikalarına göre yapılır. Schengen vize başvuruları, resmi başvuru merkezleri aracılığı ile konsolosluklara gerçekleştirilir. 2021 senesinde de Schengen vize politikalarında yapılacak güncellemeler gerçekleşmesi durumunda vize başvuruları bu güncellemelere göre vize alınacaktır.

Davetiye ile Almanya’ya gitmek için ne yapmalıyım 2021?

Davetiye ile Almanya arkadaş ya da aile ziyareti yapmak için öncelikle davet eden kişinin ikamet bölgesindeki belediyeden onaylı davet mektubu göndermesi gerekmektedir. Davet mektubuna ek olarak davet eden kişi Alman vatandaşı ise pasaportu, yabancı uyruklu ise kimliği başvuru dosyasına eklenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Acil Vize