Almanya Vize Ücreti

Almanya vize ücreti, vize kategorisine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Altı yaş altında bulunan çocuklardan herhangi bir vize ücret talebinde bulunmamaktadır. Almanya Konsolosluğu vermiş olduğu kriterler doğrultusunda vize ücreti konsolosu kart bedeli ve vize başvuru merkezi ücretleri içerisinde kapsamaktadır. Almanya vize başvuruları, vize başvuru merkezi tarafından kabul görmektedir.

Kısa süreli bir şekilde yani Almanya Schengen vizesi kapsam içerisinde turistik, ayrı ziyareti bir ticarimizin ücretleri uzun süreli vize tiplerine göre değişkenlikler göstermektedir. Biz alım süreci içerisinde Almanya vize ücretini Almanya Konsolosluğu vize başvuru merkezlerinden doğruluğu teyit edilmesi yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir. Kişinin başvurusunu önceliklerini belirlenmesi, sorunsuz bir Almanya vize başvurusu gerçekleştirmek adına en güncel vize ücretleri için kişi vize başvuru merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Ayrıca vize danışmanlık ücreti olarak 30 Euro alınıp ek hizmetler ayrı bir şekilde değerlendirmeye tabi tutulmaktadır.

  • Turistik vize 110 Euro, ticari vizesi ise110 Euro, ziyaret vizesi de 110 Euro, kültürel vize 110 Euro, eğitim vizesi 110 Euro ve sıfır ila 12 yaş arasında bulunan çocukların ücretleri ise 30 Euro şeklinde tahsil edilmektedir. Seyahat sağlık sigortası gerekli ücret karşılığında ise vize merkezi tarafından gerçekleştirilen bilmektedir. Sen ya sağlık sigortası ücreti sigorta süresine ve konaklanacak zaman kapsamına göre farklılıklar sergilemektedir. Ayrıca Almanya vize başvurularında deneyimli ve kişileri hizmet veren yetki sahibi olan kurumlar her bir kişinin yapacağı olan göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 30 Euro kadar bir danışmanlık bedeli almaktadır.

Ayrıca kişiye özel evrak listesi gönderme de başvuru yapacak işini satıyor ve meslek pozisyonuna göre değişkenlikler göstermektedir. Bunun yanı sıra kişinin seyahat nedenine göre de ek evrak listesi hazırlanması ve düzenlenmesi aşamasında işlemleri kapsam içerisine almaktadır.

Almanya Ücret Kategorileri ve Vize Başvuru Hizmet Bedelleri

Yetkili merciler tarafından verilmiş olan seyahat türüne göre meslek pozisyonuna göre ve ayrıca evrak listeleri mevcuttur. Önemli olan ise evrak listesinin güncel bir şekilde olması ve tutarlı bir şekilde hazırlanmasıdır. Telefon hattını sınırsız destek hizmeti ise, gerekli evrak listesini hazırlanma aşaması içerisinde evrakların doğru bir şekilde anlaşılması, hazırlık süreci kapsam içerisinde ara bilgilendirmelerin yapılmasıdır.

Evrakların hazırlanmasının yanı sıra ise, kişinin uçak ve otel rezervasyonunu da nasıl bir şekilde yapması gerektiğini, evrakların tutarlı olup olmamasına kadar kişinin hakkında merak ettiği her şeyi cevaplamak adına hizmet sağlamaktadır. Bu sebepten doğrultusunda başvuru süreci içerisinde müşteri ve ülke uzmanları arasında ortalama 60 dakika kadar sürecek kadar telefon görüşmesi sağlamaktır.

Vize uzmanı ile olacak bu ön görüşme hizmeti ise evrak listesinde kişiye ulaştıktan daha sonra evrakları ofise getirilecektir. Ülke uzmanları ile kişi yüz yüze görüşerek süreci içerisindeki tüm detayları öğrene bilmektedir. Evrakları kontrol eder iken kişiye çay ve kahve gibi ekstra hizmetlerden de faydalanma hakkı sağlamaktadır. Evrakların uyumlu olduğuna bakmak nedeni ile, başvurusunun yapılıp yapılamayacağı gibi ekspertizlerin işlenmesi tüm hizmet bedeli 100 Türk Lirası karşılığında yapılmaktadır.

Başvuracak kişinin, başvuru dosyasını hazırlama hizmeti, evrakları hazırlama ve formların doldurulması gibi hizmet alanları içerisinde kapsamaktadır. Yetkili mercilerin istemiş olduğu doğrultuda evrakların hazırlanması ve konsolosluğa karşı kişinin en büyük referansı olacak bir şekilde nitelik sağlamaktır. Vize başvuru formlarının doldurulması ve bunun beraberinde ileri düzey İngilizce bilgisine sahip olan uzmanlar tarafından yapılması kişinin açısından yine oldukça büyük bir referans alınacaktır.

Randevu alma hizmeti ise vize mülakat için kişi en uygun yakın tarih için randevu oluşturulacak hizmeti kapsar. Dönemsel olarak yoğunluklar dikkate alındığı taktirde, kişi en uygun randevu tarihi, yetkilendirilmiş vize merkezde tarafına sistemden takip edilmektedir ve kişinin randevusu oluşturulmaktadır. Fotokopi çıktı alma hizmetleri ise, kişinin kişisel evrakların orijinallerini teslim etmek istemediği takdirde bu evrakların fotokopilerini belgeler arasına koyarak teslim etme işlemini kapsar.

Başvuru İçerisinde Olması Gereken Evraklar

Bunun yanı sıra başvuru içerisinde, kişisel evrakların aslını teslim etmek istemediği takdirde evrakların fotokopileri ve belgeleri arasında bulundurarak teslim işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra başvuru dosyası içerisinde olması gereken kimlik ve mevcut pasaport fotokopilerininse ücretsiz bir şekilde vize merkezi tarafından sağlanacaktır. Ayrıca kişinin şahsi e-Devlet üzerinden alacak olduğu belgelerin de yine aynı bir şekilde vize merkezleri sağlayacaktır.

Karşılama hizmeti ise, kişinin oluşturulmuş randevu tarihin mülakat öncesinde ülke uzmanları kişiyi konsolosluk binasında karşılayacaktır. Kişinin bu süreci en doğru ve en sağlıklı bir şekilde atlatabilmek adına yetkililer kişi konsolosluk kapısında sorulacak sorular ile alakalı olarak hazır bir hale getirecektir. Ayrıca kendin doğru bir şekilde anlatması adına püf noktalardan bahsedecektir. Ek hizmetler ise

  • Seyahat sağlık sigorta hizmeti 20 Euro olacak şekilde, vize pasaport ve kargo hizmetleri 30 Türk Lirası, başvuru formu doldurma hizmeti ise 30 Türk Lirası, vize ve pasaport kurye hizmet bedelleri 100TRY ve İngilizce motivasyon mektubu 300TRY olarak ve vize kapıda hizmet ise 100 Euro olarak nitelendirilmiştir. Kişinin seyahat sağlık sigorta hizmeti ise, zorunlu bir hizmet olmazsa dahi kişinin başına gelebilecek her türlü sağlık durumlarına nazaran kullanılabilecek 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası kurumlar tarafınca 20 Euro karşılığında alınabilmektedir. Sigorta bedeli tercih edilecek olan teminat kapsamında süreye göre değişkenlikler sergilemektedir.

Kişinin seyahat nedeni doğrultusunda, etkili bir şekilde anlatılması için ispatlanacak olan belgelerin beyan edilmesi gerekmektedir. Bu hizmet ise 300 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. İşini vize başvuru formu içerisinde başvuru dondurma hizmeti ise, daha önce yabancı bir dili fon doldurmamış ise bu hizmetten faydalana bilmektedir.

Ayrıca 30 Türk Lirası karşılığında kişi belirtmiş olduğumuz hizmetleri isteye bilmektedir. Vize kapıda hizmeti ise kişi çok yoğun bir dönemden geçiyorsa ya da başvuru evraklarına vize işlem merkezleri iletemiyor ise forum ile alakalı detayları görüşme yapmak için dahi zamanı yoksa bu hizmetten faydalanabilme hakkına sahipsin. Ayrı tüm bu hizmetler 110 Euro olarak tahsil edilmesi gerekecektir.

Almanya vize ücretleri hakkında bilgi verecek olursak; Almanya vize ücretleri iade edilmemektedir. Almanya vize ücretleri devredilemez ve herhangi bir şahsa satışı yasaktır. Almanya vize ücreti tek bir başvuru için ödenek şeklinde ödenmektedir, kişi olumsuz bir cevap alması halinde ise tekrardan başvuru için yeniden ücret tahsil etmesi gerekmektedir. Tarafa hiçbir şekilde ücretsiz iade yapılmamaktadır. Almanya vize ücretinin sadece Almanya biz amacıyla kullanımı mevcuttur.

Bunun yanı sıra vize pasaport ve kargo hizmetleri ise vize başvuru evraklarının ya da şahsın pasaportunu kargoyla göndermesi durumunda ödenecek olan ek hizmet bedellerini kapsamaktadır. Bu gibi hizmet kapsamları içerisindeki ücretlendirmelerin bedenleri ise, 30 Türk Lirası olarak kişiden tahsil edilecektir. Almanya güncel vize ücreti ise iki Şubat 22 tarihinden itibaren ile 20 Euro zamlanarak 80 Euro olmuştur.

6 ve 12 yaş arasında bulunacak başvuru sahiplerinden ise 35 Euro ya da 40 Euro ya kadar yükselecektir. Kişilerin başvuruları yapmadan önce oldukça dikkatli olması ve istenilen nitelikleri uyuması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Acil Vize