Almanya nüfusu 2022 senesinde Covid salgınının da etkisini göstermesi ile beraber bazı ivme bozukluklarına tabi olacaktır. Bu noktada kişilerin özellikle çocuk sahibi olmama tercihlerinin yanı sıra, salgın sebebi ile ölümlerin meydana gelmesinin de nüfus dağılımını büyük ölçüde etkilediği fark edilmektedir.

Almanya Nüfusu 2022

 

Almanya Nüfusu

Almanya’nın nüfusu 83 milyon seviyesine ulaşmış durumdadır. Bu seviyede son senelerde yarış hızı konusunda azalmalar da kendini göstermektedir. Sadece artış hızında azalma değil aynı zamanda bizzat nüfusun sayısında da azalmalar kendini göstermeye başlamıştır.

Almanya nüfus bakımından ivme düşüşü yaşamış olsa dahi AB üye ülkeleri arasında en büyük nüfus gücüne sahip olan ülke olarak anılmaktadır. Bu bakımdan analizlerin yapılması ile beraber göçmen nüfusun da oldukça yüksek oranda olduğu fark edilmektedir. Toplam nüfusun %15 ini göçmenlerin oluşturduğu tahmin edilmektedir.

Almanya Nüfusu Ne Kadar?

Almanya nüfusu yıllara göre değişim kaydetmesinin yanı sıra nitelik bakımından geçirdiği seviyeleri de incelemek gerekir. Nüfus artış miktarında azalma meydana geliyor olsa da nüfusun eğitim seviyesi ve ekonomik olanaklarına dair iyileştirmeler devam etmektedir. Almanya nüfusunun 83 milyonluk gücünün bir kısmını göçmenlerin oluşturmasına rağmen nüfusun sorun yaşamadan uyum içerisinde entegre olması için Alman dilinin göçmenler arasında da yaygın şekilde konuşulmasına büyük önem verilir.

Almanya Nüfusunun Yüzde Kaçı Türk?

Almanya nüfusu kaçtır; Almanya nüfusunun 83 milyonluk yapısının 2.5 milyonu Türklerden oluşmaktadır. Almanya’ya genel olarak işçi olarak giden Türklerin yerleşim hakkı alması ile nüfusun konsolide olması sağlanmıştır. Geçmiş senelere kıyas ile göç kabul etme oranının büyük ölçüde düştüğü de fark edilmektedir. Almanya’nın kabul ettiği göçmenlerin düzensiz göçmen kategorisinde olmadığını da eklemek gerekir.

Almanya Nüfusunun Yüzde Kaçı Aşılandı?

Almanya nüfusu 2022; Almanya’nın nüfus seviyesi konusunda incelemeler yapılırken aşı seviyesi konusunda da analiz yapılmalıdır. Salgına karşı gerekli olan tedbirlerin alınması ve aşılanmanın sağlanması konusunda Pfizer Biontech firmasının katkısı ile arzulanan seviyeye ulaşım sağlanmıştır. Ülkemizde de Biontech aşısının yaygın şekilde kullanıldığı ve hatırlatma dozu olarak da kullanılmaya devam edileceği tahmin edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Acil Vize